Международен лекоатлетически турнир "Самарско знаме" Стара Загора

Рекорди

 
РЕКОРДИ НА ТУРНИРА ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА "САМАРСКО ЗНАМЕ"
       
МЪЖЕ      
100 м 10.05 Баракат Мубарак Ал-Харти (Оман) 2016
200 м 20.82 Ибрахим Исмаил (Кат) 1995
400 м 45.43 Ибрахим Исмаил (Кат) 1997
800 м 1:46.74 Мирослав Чочков 1988
1500 м 3:42.34 Митко Ценов 2014
3000 м 8:06.68 Борислав Данчев 1991
5000 м 14:21.10 Емил Кадиров 1986
110 м пр. 13.82 Генадий Дакшевич (Укр) 1993
400 м пр. 48.98 Тома Томов 1988
ск.вис. 2.28 Георги Дъков 1988
  2.28 Роберт Маринов 1993
овч.ск. 5.75 Виктор Риженков (СССР) 1990
ск.дълж. 7.99 Николай Антонов 1993
троен ск. 17.30 Христо Марков 1987
гюлле 20.90 Георги Тодоров 1988
диск 65.40 Георги Д.Георгиев 1988
чук 80.50 Емил Апостолов 1988
копие 77.30 Емил Цветанов 1988
Щафета 4х100 м  39.73 Нац.отбор 1989
(Кр.Соколов, Г.Генов, А.Григоров, Н.Антонов)  
       
ЖЕНИ      
100 м 10.91 Анелия Нунева 1987
200 м 23.11 Петя Пендарева 1992
400 м 51.32 Катя Илиева 1987
800 м 2:00.94 Ваня Стамболова 2014
1500 м 4:04.69 Николина Щерева 1988
3000 м стипълчейз 10:01.70 Силвия Дънекова 2015
100 м пр. 12.24 Йорданка Донкова 1988
400 м пр. 56.14 Маргарита Хромова (СССР) 1990
ск.вис. 2.04 Стефка Костадинова 1992
овч.ск. 2.80 Ива Василева 1995
ск.дълж. 6.76 Силвия Монева 1987
троен ск. 14.98 София Божанова 1994
гюлле 20.12 Светла Миткова 1992
диск 71.90 Цветанка Христова 1986
копие 66.16 Антоанета Селенска 1988
5000 м сп.х. 25:20.76 Янка Колева 1985
Щафета 4 х100 м 42.53 Нац.отбор 1987
(Г.Загорчева, Ан.Нунева, Н.Георгиева, В.Демирева)  
Щафета 4 х400 м 3:32.64 Нац.отбор 1988
(М.Андонова, Р.Стаменова, Й.Стоянова, М.Сарачева)  
МЕДАЛИСТИ ОТ ТУРНИРА "САМАРСКО ЗНАМЕ"
             
  Златен   Сребърен   Бронзов  
МЪЖЕ          
100 М            
1985 Анри Григоров 10,59 Георги Атанасов 10,7 Борис Цветков 10,83
1986 Федя Якубов 10.79 Сашо Тинковски 10.94 Иван Стоянов 11.04
1987 Валентин Атанасов 10.41 Красимир Божиновски 10.48 Анри Григоров 10.55
1988 Николай Антонов 10.39 Валентин Атанасов 10.73 Петър Любиков 10.78
1989 Николай Антонов 10.53 Кремен Соколов 10.58 Генчо Генов 10.59
1990 Красимир Божиновски 10.65 Лъчезар Каишев 10.79 Димитър Пинтев 10.84
1991 Валентин Атанасов 10.49 Радослав Паскалев 10.81 Радослав Ангелов 10.84
1992 Димитър Пинтев 10.57 Валентин Атанасов 10.65 Стоян Манолев 10.70
1993 Радослав Паскалев 10.51 Георги Деянов 10.62 Красимир Божиновски 10.68
1994 Мирослав Божиновски  10.67 Петко Костадинов 10.76 Александър Попов 10.77
1995 Ивайло Младенов 10.69 Латин Костов 11.36 Дилян Симеонов 11.60
1997 Чудомир Чокаров 10.4 Калин Георгиев 11.2 Димитър Петров 11.4
2014 Семюъл Франсис (Катар) 10.33 Денис Димитров 10.46 Йордан Йовчев 10.73
2015 Денис Димитров 10.28 Георги Ганчев 10.83 Боян Петров 10.86
2016 Баракат Мубарак Ал-Харти (Оман) 10.05 Денис Димитров 10.23 Николай Тодоров 10.95
             
200 М            
1986 Федя Якубов 21.62 Богомил Карадимов 21.85 Сашо Тинковски 22.09
1992 Стоян Манолев 21.56 Милен Николов 22.05 Спас Гулев 22.25
1993 Станислав Георгиев 20.86 Стоян Манолев 21.65 Спас Гулев 22.08
1995 Ибрахим Исмаил (Кат) 20.82 Анотн Сашов Иванов 21.13 Цветослав Станкулов 21.49
1996 Цветослав Станкулов 21.11 Милен Николов 21.36 Александър Попов 21.50
2014 Красимир Брайков 21.06 Семюъл Франсис (Катар) 21.46 Петър Кременски 21.46
2015 Насейб Салмейн Алзааби (ОАЕ) 21.04 Красимир Брайков 21.30 Борислав Тонев 21.48
2016 Мисса Исах (Бахрейн) 21.11 Денис Димитров 21.12 Петър Кременски 21.28
             
400 М            
1985 Пламен Велев 46,96 Антон Димов 47,85 Светослав Иванов 49.47
1986 Антон Димов 48.91 Илиан Радев 49.10 Стоян Гърдев 49.20
1987 Момчил Харизанов 46.78 Димитър Рангелов 47.12 Пламен Велев 47.92
1988 Момчил Харизанов 46.92 Алекс.Герасимов (СССР) 47.07 Димитър Рангелов 47.52
1989 Цветослав Станкулов 47.35 Момчил Харизанов 47.53 Кирил Райков 47.70
1990 Аркадий Корнилов (СССР) 46.45 Кирил Райков 46.81 Цветослав Станкулов 47.10
1991 Цветослав Станкулов 46.98 Янко Янков 48.31 Алекс.Герасимов (СССР) 48.41
1992 Кирил Райков 46.96 Цветослав Станкулов 47.34 Диан Драшков 48.01
1993 Антоан Петров 48.42 Цветомир Маринов 48.92 Златко Георгиев 49.60
1994 Антон Сашов Иванов 46.64 Ибрахим Исмаил (Катар) 47.70 Кирил Райков 48.01
1995 Ибрахим Исмаил (Катар) 45.76 Цветомир Маринов 46.95 Антоан Петров 48.61
1996 Ибрахим Исмаил (Катар) 45.79 Мубарак Султан Ал Нуби 47.20 Халифа Мибарак (Кат) 49.79
1997 Ибрахим Исмаил (Катар) 45.43 Николай Атанасов 47.42    
2014 Хасан Аман (Катар) 48.73 Живко Стоянов 49.56 Милен Вълканов 49.57
2015 Аббас Абубакър Аббас (Катар) 45.68 Али Хамис Аббас (Катар) 45.88 Христо Емануилов 49.23
2016 Али Хамис Аббас (Бахрейн) 45.82 Абас Абубакър Абас (Бахр) 46.05 Милош Раович (Сърбия) 47.62
             
800 М            
1985 Анатолий Илиев 1:51.50 Венцислав Пастирков 1:52.07 Атанас Славов 1:53.23
1986 Райчо Петков 1:53.26 Ваньо Иванов 1:54.18 Пламен Стоимиров 1:54.19
1987 Мирослав Чочков 1:50.60 Диан Игнатов 1:50.86 Антон Тонев 1:51.96
1988 Мирослав Чочков 1:46.74 Иво Шутте (ГДР) 1:47.77 Атанас Танев 1:49.39
1989 Диан Петков 1:50.30 Пламен Панов 1:50.72 Атанас Танев 1:50.74
1990 Диан Петков 1:48.54 Сергей Митов 1:48.65 Пламен Панов 1:49.58
1991 Диан Петков 1:49.73 Сергей Митов 1:50.14 Петър Янков 1:50.79
1992 Мирослав Чочков 1:47.65 Диан Петков 1:48.62 Пламен Панов 1:49.56
1993 Диан Петков 1:50.27 Сергей Митов 1:52.28 Йордан Стоянов 1:54.21
1994 Диан Петков 1:48.15 Сергей Митов 1;48.44 Ибрахим Фарах (Кат) 1:49.26
1996 Диан Петков 1:50.44 Пламен Панов 1;54.02 Георги Миков 1:54.40
2014 Неманя Койич (Сърбия) 1:52.63 Сава Тодоров 1:54.98 Стоян Владков 1;55.34
2015 Юсуф Саад Камел (Бахрейн) 1:49.52 Велин Коваленко 1:52.14 Сава Тодоров 1:54.50
2016 Митко Ценов 1:50.48 Юлиан Ганчу (Рум) 1:52.02 Спасимир Делибашев 1:52.60
             
1500 М            
1985 Илко Пасков 3:53.02 Иван Ангелков 3:53.69 Иван Стоименов 3:54.28
1986 Румен Истайков 3:47.65 Николай Киневски 3:48.79 Енчо Колев 3:50.23
1992 Атанас Танев 3:50.18 Иван Попов 3:50.62 Красимир Благоев 3:50.87
1994 Иван Чотов 3:52.30 Александър Андонов 3:58.35 Кристоф Далмаз (Фр) 4:01.68
1997 Станислав Ламбев 3:55.16 Ивайло Игнатов 4:03.30 Антон Бонов 4:03.34
2014 Митко Ценов 3:32.34 Ясмин Лялич (Сърбия) 4:00.79 Спасимир Делибашев 4:06.46
             
3000 М            
1986 Енчо Колев 8:26.9 Методи Марков 8:31.3 Динко Скерлев 8:42.6
1987 Енчо Колев 8:11.15 Емил Кадиров 8:15.75 Николай Киневски 8:26.90
1988 Борислав Данчев 8;13.93 Антон Томов 8:14.62 Енчо Колев 8:16.02
1989 Енчо Колев 8:07.86 Иван Чотов 8:10.13 Николай Киневски 8:12.66
1990 Желязко Желев 8:18.27 Тихомир Боболов 8;20.95 Емил Кадиров 8:23.19
1991 Борислав Данчев 8;06.68 Сергей Седов (СССР) 8;12.90 Желязко Желев 8:12.88
             
5000 М            
1985 Ангел Ранчов 14:56.62 Емил Стоянов 15:02.70 Ал.Александров 15:03.39
1986 Емил Кадиров 14:21.1 Владимир Пановски 14:25.6 Алекс.Александров 15:22.7
1993 Павел Самуило (СССР) 14:38.67 Димитър Димитров 14:47.17 Енчо Колев 14:49.85
             
3000 М СТИП.          
1986 Ангел Ранчов 9:08.95 Йордан Макавеев 9:10.11 Силко Торутев 9:11.83
             
110 М ПР.          
1985 Димитър Тодоров 14.34 Зарко Бъкличаров 14.58 Николай Николов 14.88
1986 Пламен Кръстев 13.86 Желязко Желязков 14.50 Георги П.Георгиев 14.57
1987 Венцислав Радев 14.03 Пламен Кръстев 14.25 Желязко Желязков 14.62
1991 Георги П.Георгиев 14.31 Тони Тонев 14.64 Иво Сеизов 14.66
1993 Гендаий Дакшевич (СССР) 13.82 Георги П.Георгиев 14.02 Андрей Каратяев (СССР) 14.30
1994 Рашид Шабан (Катар) 14.16 Георги П.Георгиев 14.33 Али Исмаил (Катар) 14.72
1995 Мубарак Ал Касиеф (Катар) 13.8        
             
400 М ПР.          
1985 Атанас Атанасов 53.04 Жасмин Георгиев 53.65 Николай Ангелов 53.92
1986 Красимир Демирев 51.57 Желязко Желязков 53.45 Мирослав Николов 53.59
1987 Тома Томов 49.25 Красимир Демирев 50.21 Благовест Плашков 51.97
1988 Тома Томов 48.98 Красимир Демирев 49.68 Румен Стайков 52.27
1989 Тома Томов 50.16 Румен Стайков 52.32 Иво Гергов 52.41
1990 Румен Стайков 52.52 Евгени Добрев 54.29 Александър Понев 55.46
1991 Асен Марков 51.31 Пламен Нягин 51.64 Александър Понев 52.29
1992 Красимир Демирев 50.54 Пламен Нягин 51.81 Васил Франгов 52.47
1993 Пламен Нягин 50.90 Асен МАрков 51.54 Владислав Подоляко (СССР) 51.57
1994 Пламен Нягин 50.79 Али Исмаил (Катар) 51.79 Султан Енуби (Катар) 51.87
1995 Мубарак Султан Ал Нуби (Кат) 50.04 Пламен Нягин 50.37 Али Исамил (Катар) 50.93
1997 Мубарак Султан Ал Нуби (Кат) 50.38 Али Исмаил (Катар) 51.49    
             
СКОК ВИС.          
1985 Стоян Станчев 2.10 Иван Бойчев 2.10 Росен Цанков 2.00
1986 Евгени Пеев 2.23 Роберт Маринов 2.23 Венелин Велинов 2.15
1987 Евгени Пеев 2.20 Роберт Маринов 2.15 Георги Дъков 2.15
1988 Георги Дъков 2.28 Роберт Маринов 2.15 Пламен Флоров 2.15
1989 Георги Дъков 2.15 Коцо Костов 2.15 Ганчо Иванов 2.10
1990 Роберт Маринов 2.27 Димитър Тойчев 2.24 Сергей Засимович (СССР) 2.21
1991 Константин Милитару (Рум) 2.21 Еужен Попеску (Рум) 2.15 Димитър Тойчев 2.15
1992 Роберт Маринов 2.23 Георги Минковски 2.20 Димитър Тойчев 2.15
1993 Роберт Маринов 2.28 Еужен Попеску (Рум) 2.20 Георги Минковски 2.10
1994 Димитър Тойчев 2.18 Венцислав Алексиева 2.10 Метин Дормушев 2.10
1997 Метин Дормушев 2.00 Звездомир Михалев 2.00 Димитър Петров 1.85
2014 Виктор Нинов 2.21 Тихомир Иванов 2.15 Йован Вукичевич (Сърбия) 2.06
2015 Тихомир Иванов 2.18 Милко Гемеджиев 2.02 Габриел Владимиров 1.90
2016 Тихомир Иванов 2.25 Дан Клаудиу Лазарика (Рум) 2.09 Йован Вукичевич (Сърбия) 2.05
             
ОВЧ.СКОК          
1985 Валентин Видев 5.65 Делко Лесев 5.30 Алекс.Симеонов 5.20
1986 Николай Николов 5.65 Станимир Пенчев 5.60 Стоян Пеев 5.50
1987 Николай Николов 5.60 Румен Стоянов 5.50 Делко Лесев 5.50
1988 Атанас Търев 5.55 Николай Николов 5.30 Валентин Видев 5.30
1989 Николай Николов 5.50 Делко Лесев 5.30 Валентин Видев 5.20
1990 Виктор Риженков (СССР) 5.75 Николай Николов 5.50 Делко Лесев 5.30
1991 Живко Жечев 5.30 Галин Ников 5.20 Разван Енеску (Рум) 5.20
1992 Галин Ников 5.50 Илиан Ефремов 5.30    
1993 Делко Лесев 5.50 Илиан Ефремов
РЕКОРДИ НА СТАДИОН "БЕРОЕ" СТАРА ЗАГОРА
       
МЪЖЕ      
100 м 10.05 Баракат Мубарак Ал-Харти (Оман) 2016
200 м 20.82 Ибрахим Исмаил (Кат) 1995
400 м 45.43 Ибрахим Исмаил (Кат) 1997
800 м 1:46.74 Мирослав Чочков 1988
1500 м 3:42.34 Митко Ценов 2014
3000 м 8:06.68 Борислав Данчев 1991
5000 м 13:54.60 Евгени Игнатов 1985
10000 м 29;00.79 Георге Марко (Рум) 1985
3000 м стип/ 8:47.33 Фотис Куртис (Гър) 1985
110 м пр. 13.54 Ливиу Джурджян (Рум) 1985
400 м пр. 48.98 Тома Томов 1988
ск.вис. 2.30 Константин Милитару (Рум) 1985
овч.ск. 5.75 Виктор Риженков (СССР) 1990
ск.дълж. 7.99 Николай Антонов 1993
троен ск. 17.30 Христо Марков 1987
гюлле 20.90 Георги Тодоров 1988
диск 65.40 Георги Д.Георгиев 1988
чук 80.50 Емил Апостолов 1988
копие 77.30 Емил Цветанов 1988
десетобой 7813 Атанас Андонов 1985
Щафета 4х100 м  39.22 Нац.отбор 1985
  (Кр.Соколов, Вал.Атанасов, Ник.Марков, Ан.Григоров)
Щафета 4х400 м  3:05.63 Югославия 1985
  (СлБранкович, Ал.Попович, Исм.Мачев. Ж.Кнапич)
       
ЖЕНИ      
100 м 10.91 Анелия Нунева 1987
200 м 22.73 Анелия Нунева 1985
400 м 51.32 Катя Илиева 1987
800 м 2:01.48 Митика Жунгиату (Рум) 1985
1500 м 4:04.69 Николина Щерева 1988
3000 м 9:34.87 Маргартеа Кежег (Рум) 1985
3000 м стипълчейз 10:01.70 Силвия Дънекова 2015
100 м пр. 12.21 Йорданка Донкова 1988
400 м пр. 55.62 Кристиана Койокару (Рум) 1985
ск.вис. 2.04 Стефка Костадинова 1992
овч.ск. 2.80 Ива Василева 1995
ск.дълж. 6.76 Силвия Монева 1987
троен ск. 14.98 София Божанова 1994

Направете заявка за участие!